
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Voltage Monitors |
| Output Type | Active Low, Open Drain |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Accuracy | 0.25 % |
| Threshold Voltage | 3.3 V |
| Reset | No Manual Reset |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$3.03370
Ext.Price$3.03370
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.03370 | $3.03370 |
| 10 | $2.96198 | $29.61980 |
| 25 | $2.94040 | $73.51000 |
| 50 | $2.91897 | $145.94850 |
| 100 | $2.89768 | $289.76800 |
